ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY
ČL.02 - Standa Vobr - muž mnoha žánrů


Verumka - znak
Standa (kontrabasista Sešlosti), působí v country a trempské písni mnoho let. V roce 1973 vstoupil do sk.Verumka - Kadaň. Skupina se zúčastnila v letech 1973-82 (tzv.kotlíkářská léta) devětkrát v celostátním kole Porty. Šestkrát získala čestné uznání (73, 77-81) a dvakrát Portu vyhrála (1975 - Třebíč, 1976 - Ústí nad Labem). Se Standou ve skupině hrávali Ruda, Rudík a Jamajka Koblincovi.

   VE lkej RUM a KA fe - VERUMKA Verumka - Žatecká dvorana 1975

Na snímku vlevo, vystupuje Verumka na 1.ŽATECKÉ DVORANĚ (21.5.1977), spolu se skupinou Krakatit, Torzo, Sasanky, TFC, Mohykáni. Večer uváděl Ivo Livonec.

 

Standa - kontrabasista Loutny české
Písně starých mistrů a Loutna česká, to je další aktivita Standy. Nestává se často, aby světlo světa spatřila amatérská hudební tvorba na nosičích renomované firmy jako je Multisonic. Úroveň přednesených skladeb je však srovnatelná s výkony profesionálních hudebníků a zpěváků. Základní repertoár skupiny tvoří raně barokní hudba, ale soubor se věnuje také lidovým písním. Zvláště půvabné jsou vánoční koncerty. Loutna česká hraje od roku 1983. Její umělecký vedoucí je Miroslav Šulc. Producentem nahrávky byl Karel Vágner.