ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY
ČL.06 - " PROSPEKTOŘI " - 11 let pohody na osadě


 Domovenka osady PROSPEKTOŘI

V tomto článku bych Vás rád seznámil s partou mých dobrých kamarádů. Slyšel jsem hodně povídaček o trampských osadách, ale až osobní zkušenost mě ukázala, proč ještě dnes osady vznikají. Je jasné, že trávit volný čas lze i jinak než sledováním televize a ledničky.
V roce 1989 mě kamarád pozval na vandr do Jižních Čech. Tam jsem odjel s partou kamarádů, kteří si říkají "Prospektoři". Jeli jsme vlakem jen tak naslepo a potom ještě hezký kousek po vlastních. Nakonec jsme skončili ve vesničce Mladějovice. Žízeň byla tak veliká, že jsme neodolali a vtrhli do místní hospody. Po chvilce jsme vytáhli kytary a basu a už se hrálo. Nakonec z toho byl velký koncert na sále. Po navázání " družby " se druhý den konal zápas v kopané proti místní " 1 lize ". Následovali krásně strávené čtyři dny. Přes den odbíjená a jiné sportovní aktivity /spánek/, večer táborák a zábava. Od té doby se každoročně do Mladějovic rádi vracíme. Začíná se stavět srub

Prospektoři ale nemusí jezdit za přírodou až do Jižních Čech. Nedaleko od Žatce postavili krásný srub, kam jezdí za každého počasí a v každou roční dobu.

Nabízím pár fotografií na dokreslení, jak se žije na osadě.

 

 

 

 

Celkový pohled na srub

V roce 1987 se parta poprvé sešla na čundru v Hřensku. Dva roky zrál plán a pak se parta domluvila na založení osady. Z počátku se scházeli na chalupě v Podbořanech. Nakonec se rozhodli postavit srub. Výsledek vidíte na snimku vlevo.

 

 

 

 

 

Pro dlouhé zimní večery

Pro dlouhé zimní večery je ve srubu otevřené ohniště, osada pořádá pravidelné potlachy.