ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY
ČL.013 - Negace v Tuchořicích


Negace v akci

      Když jsem se šel podívat na taneční zábavu do Tuchořic, netušil jsem, jaké zde bude hezké prostředí a nálada. Kulturní dům v této vesnici koupil po restituci místní rodák Pavel Šipoš. Přesto, že koupě nebyla zrovna levná, musel majitel provést základní údržbu a opravit např.: střechu a topení. Pokud je to možné, tak si práce provádí majitel sám s příbuznými. I při kulturních akcích vše funguje jako rodinný podnik. Brácha čepuje pivo a manželka obsluhuje v baru. Majitele jsem viděl prodávat lístky a starat se o celkový chod podniku.

 

Posluchači se výborně bavili
      Plány do budoucnosti má Pavel Šipoš veliké. Vinárna v zadní části objektu a výčep projdou rekonstrukcí, na sále vznikne nový bar. V kulturáku se pravidelně pořádají zajímavé akce. Hráli zde také známé i když finančně náročné skupiny a umělci. Takovéto vystoupení, se ale nedá zabezpečit jednou týdně. Účinkující mají takové finanční požadavky, že by musel být sál vždy zaplněn, jinak by se vstupné vyšplhalo do závratných výšek. To ovšem v dnešní době dělá problémy i ve větších obcích a městech, než jsou Tuchořice.

 

 

 

Na tanečním perketu

      Dnes se zde zábavy a plesy pořádají asi jednou měsíčně. Na programu jsou i jiné zajímavé akce, například pro fotbalový oddíl každoroční "dokopná". Tentokrát jsem v sále viděl mnoho mladých a veselých lidí, kteří se výborně bavili. Trochu jsem postrádal starší generaci, ale ta jak jsem se dozvěděl od majitele, nechodí už ani na tancovačku spojenou s posvícením nebo poutí. Co mě ovšem nejvíce nadchlo, byla osvětlovací rampa nad celým parketem, kterou samozřejmě vyrobil majitel s rodinou. Laserové efekty a nasvícení by mohla závidět nejedna tzv. "Moderní diskotéka". V krbu praskalo dřevo a Negace jako vždy hrála s plným nasazením. Některé písně, např.: "Mašinka" musela skupina opakovat do té doby, než ji publikum pustilo z pódia. Když jsem asi ve tři ráno odjížděl, říkal jsem si že " Vesnická zábava, je prostě vesnická zábava", a tu žádná diskotéka stejně nikdy nenahradí.