ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY
ČL.020 - Eva Henychová v " ČAJOVNĚ ALTÁN ŽATEC


Eva Henychová

      V Žatecké čajovně ALTÁN vystoupila zpěvačka, kytaristka a folková písničkářka Eva Henychová. Na svých koncertech, kterých každoročně absolvuje okolo 130, oslovuje publikum všeho věku, ale především lidi přemýšlivé, tázající se a hledající. „Zpívám písně o lásce, ale ne jen o té mezi mužem a ženou, to je jen jedna barva lásky. Zpívám o celém spektru barev - barev lásky“.

 

 

Eva vypráví
     Na začátku února tohoto roku pokřtila Eva Henychová v Malostranské besedě v Praze za asistence Wabiho Daňka své druhé album s názvem "Za stěnou z papíru" a právě z tohoto alba hrála písně i v Žatci. Na albu je 16 písní, které poodhalují autorčin vnitřní život a její zvláštní vztah k současnému světu. Z písní dýchá pevné zakotvení ve světě křesťanských hodnot, podle kterých se snaží nejen sestavovat texty, ale také žít. Eva Henychová volí nejraději pro své koncerty menší kluby nebo čajovny, hraje i v kostelech a kapličkách. Jak sama říká "Chci mít ke svým posluchačům blízko, poznat obličej každého, usmívat se na něj a třeba i vyslechnout jeho problémy. Kontakt s lidmi je pro mě nesmírně důležitý,".

 

Eva vypráví - procítěně
     Eva hodně povídala, hrála - a v čajovně brzy vznikla nádherná atmosféra. Na závěr vtipně poznamenala, že ženy mluví hodně a pak o tom přemýšlí a muži nejdřív přemýšlí a pak zjistí, že kolikrát už není mluvit o čem. „Jestli se vám zdálo, že zde padlo hodně slov, tak se vám to opravdu nezdálo…- příště to nebude lepší“. Eva Henychová má široký záběr v rozmanitosti písní. Slyšeli jsme devatenáct písní klasicky folkových, lidových, kytarovou klasiku a v neposlední řadě písně křesťanské. „Neskládám jen prvoplánové křesťanské písně. Křesťanství je v nich obsažené, někde víc, někde míň, v míře, v jaké to považuju za správné. Proto někdo říká, že je to moc křesťanský, a někomu se to zase zdá málo křesťanský".

 

 

     Závěrem bych chtěl Evu pochválit za její bravurní instrumentální výkon na její kytaru „Andělu“, jak jí sama říká. Tak výbornou hru palcem na basové struny, jsem už dlouho neslyšel. A hlavně výborný hlas, který se pohyboval v mnoha polohách, prostě paráda. V neposlední řadě si zaslouží pochvalu i čajovna, jako pořadatel, která připravila příjemné prostředí, atmosféru a čaj. Já jsem si dal zelený čaj „ZE SHE JIEN“ zkuste ho také.

Čajovna Altán Čajovna Altán