ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY
Žatecká dočesná 2000 - country scéna


PÁTEK :

 • Zvučil : Víťa Veselý
 • Konferoval : Ivo Strasser

  NOVÁ SEKCE - PRAHA
  1-01.jpg
  1-01.jpg
  1-02.jpg
  1-02.jpg
  1-03.jpg
  1-03.jpg
  Vizitka : Nová Sekce vznikla v roce 1988, současné složení vykrystalizovalo po několika jamsessionových vystoupeních na přelomu roku 1991/1992. Od té doby hraje skupina v prakticky nezměněném obsazení tradiční bluegrass. V roce 1993 vítězství na finále Porty, v roce 1998 2. místo na SPBGMA European Bluegrass Band Championship ve Vídni. Skupina vystupuje např.: v Německu, Irsku, Švýcarsku a Anglii.

  Skupina nastoupila opravdu bravurně zahranými kousky. Je vidět, že skupina je velmi dobře vyhraná a patří ke špičce našeho bluegrassu. Navíc tak dobré baviče je vidět jen zřídka. V polovině vystoupení nás skupina překvapila, když odešla a místo ní nastoupila skupina " Slizáci a povaleči ", nedivte se - hrála sice ve stejném složení, ale s krásnými klobouky a černými brýlemi… A muzika byla oproti sestavě rapidně změněná. Hráli se staré dobré rokenroly a tomu i odpovídalo nástrojové složení ( kytara gibson …), prostě výborný tah. Tato skupina byla opravdu vrcholem pátečního večera.

  Složení :

 • Tomáš Tichý - mandolina
 • Marek Dráb - kytara
 • Ivan Preisler - baskytara
 • Lukáš Mayer - banjo

  Jako druhá, hrála místní skupina Lochness, a bylo na co koukat. Kapela po delší době hrála v úplné sestavě a písně měly tu správnou šťávu. Lochnessáci odehráli úvodní sérii písní a pak přišel slibovaný vrchol večera - křest jejich prvního profilového CD " Dvě báby ". Kapelník skupiny si ke křtu pozval tři kmotry ( Petr Gartner - ALBUM, Hynek Kolář - DROBEK A KLONDAJK a Franta Roubal - www.zateckecountry.cz ). Kmotři skropili cédéčko šampusem, popřáli skupině další povedené písně a dobrou prodejnost. Koncert pokračoval až do pozdních nočních hodin. Když se před půlnocí strhla bouřka a lidé se nahrnuli na pódium, koncert byl ukončen. Škoda jen, že i v Žatci se najdou " CHMATÁCI" , kteří po dobu co se chrání před deštěm, stihnou ukrást zvukařovi mikrofon…
  Z mé strany snad nejtemnější stránka dočesné. - AŽ NA TO ŽE FILM Z TOHOTO VEČERA LABORATOŘ SKAZILA ...

  SOBOTA :

 • Zvučil : Víťa Veselý
 • Konferoval : Franta Roubal

  V sobotním programu byla oproti programu malá změna, onemocněl Pepa Štross a jeho vystoupení s Jardou Matějem Matějů bylo zrušeno. Za Pepu jsem narychlo musel konferovat já, snad to nebyla moc velká ostuda…

  SPIRITUAL SESION - TEPLICE
  2-01.jpg
  2-01.jpg
  2-02.jpg
  2-02.jpg
  2-03.jpg
  2-03.jpg
  2-04.jpg
  2-04.jpg
  2-05.jpg
  2-05.jpg

  V sobotu zahájila ve 13,00 hod skupina " Čtyrlístek " z Teplic. Vlastně to byla skupina " Spiritual sesion ". Divíte se ? Jak jsem se dozvěděl od manažerky Lucky, dnešní zvuk kapely už názvu příliš neodpovídal a tak se skupina přejmenovala.

  Vizitka : Skupina hraje spirituály a gospelovou muziku. Jak sami říkají " Hlavně, aby to bylo čím dál tím černější ". Skupina je držitelem dvou celostátních port - 95 ( interpretační ), 96 ( divácká ). Letos slaví skupina 10.let svého trvání.

  Skupina si oproti vystoupení na dočesné 94´ , kdy zde hráli naposled , pořídila piáno a zvuk byl opravdu pestřejší. Jako vždy nezklamala Lenka, se svým čistým a krásně zabarveným hlasem. Celé vystoupení bylo moc pěkné, škoda jen , že diváci se teprve scházeli. To je ale úděl každé začínající kapely v sobotním brzkém odpoledni.

  Sestava :

 • Píny - rytmika, dechy, foukačka…- a vše co našel na pódiu
 • Láďa - kytara, piáno
 • Lenka - zpěv
 • Martin - kytara, piáno
 • Tomáš - kontrabas

  JAKUB SMOLÍK - PRAHA
  3-01.jpg
  3-01.jpg
  3-02.jpg
  3-02.jpg
  3-03.jpg
  3-03.jpg
  3-04.jpg
  3-04.jpg
  3-05.jpg
  3-05.jpg

  Jako druhý vystoupil Jakub Smolík. Co se musí uznat, hlediště naprané k prasknutí. Na pódiu chlapík, který má velice inteligentní a vtipné vystupování, provázené krásným čistým zpěvem. Dočkal jsem se všech hitů, které má Jakub ve svém repertoáru. Jakub měl velice bouřlivý potlesk a divákům se toto vystoupení i přes déšť moc líbilo. Sympatické bylo, že při dešti Jakub pozval děti a dívky pod stan na pódium … Dále stojí za zmínku vtipná soutěž o kazetu, kdy Jakub zpíval nejdřív z místním mladíkem a potom i s dívkou jeho největší hity. Musím vyzvednout i výkon " Mošny ", což je klávesista , který doprovázel velice dobře Jakuba Smolíka.

  ALBUM - CHOMUTOV
  4-01.jpg
  4-01.jpg
  4-02.jpg
  4-02.jpg
  4-03.jpg
  4-03.jpg
  4-04.jpg
  4-04.jpg

  Klukům z Albumu bych chtěl ještě jednou poděkovat, protože na mou žádost bez váhání nabídli, že přijedou zaskočit za Pepu Štrosse. Nakonec i díky Jakubovi, který natáhl vystoupení vše dobře dopadlo a Album mohl sklízet ohromný úspěch za bluegrass, který šlapal jako hodinky.

  Vizitka : Bluegrassová skupina Album vznikla v roce 1987. V repertoáru kapely jsou hlavně písně převzaté od Alison Krauss, Laurie Lewis, Lonesome River Bandu a Tima O´Briena. Kapela hraje tyto písně s českými i anglickými texty. České texty píše převážně Jana Kubínová, hlavní textařka kapely nebo Vlastimil Jiřiště, kytarista skupiny Album. Album hraje všechny typy bluegrassu, od tradičního po newgrass a trochu swingu. Přebírá písně i z jiných stylů.

  Sestava:

 • Petr Gärtner - mandolína, zpěv
 • Marek Gärtner - baskytara, zpěv
 • Mirka Navarová - zpěv
 • Vlastimil Jiřiště - kytara, zpěv
 • Miroslav Jiřiště - banjo, zpěv

  VÍT TUČNÝ A COUNTRYTEAM KŘOVÍ - PRAHA
  5-01.jpg
  5-01.jpg
  5-02.jpg
  5-02.jpg
  5-03.jpg
  5-03.jpg
  5-04.jpg
  5-04.jpg
  5-05.jpg
  5-05.jpg

  Vít Tučný a jeho partička muzikantů říkají " Nehrajeme písně Michala Tučného, ale písně o Michalovi ". Vít je velice sympatický a upřímný člověk, s kterým si můžete pohovořit o všem co vás zajímá. Nehraje si na velkého machra a jeho písně mají i textovou hodnotu. S klukama jsem si dobře pokecal, dali jsme nějaké to pivo a kořalku a na tyto chvíle se bude dobře vzpomínat… Muzika šlapala dobře, na některé příliš nahlas, ale co člověk to jiný názor… Dík za píseň " Na Letné poprchává ".

  MINARET - KLADNO
  6-01.jpg
  6-01.jpg
  6-02.jpg
  6-02.jpg
  6-03.jpg
  6-03.jpg
  6-04.jpg
  6-04.jpg

  Vizitka :Minaret vznikl v březnu 1994. Protože každá kapela "musí" patřit do nějaké hudební škatulky, členové Minaretu se sami zařadili a její název zní: "NěcojakoBluegrass". Minaret hraje na klubových večerech, country bálech, koncertech a festivalech, jako např. Muzika, Holanský Kapr, Piánko, Dobře utajená country, Řenčovská Pila, Starý dobrý Western u Vsetína. V květnu 1997 Minaret pokřtil svoje první a zatím i poslední CD, s názvem Jenom sen.

  Sestava:

 • Radek Valenta - kytara, zpěv
 • Míra Bača Černý - mandolina
 • Pavel Vodrážka - housle, zpěv
 • Libor Nývlt - banjo, zpěv
 • Jarda Brousek - baskytara

  RYCHTÁŘI - RAKOVNÍK
  7-01.jpg
  7-01.jpg
  7-02.jpg
  7-02.jpg
  7-03.jpg
  7-03.jpg
  7-04.jpg
  7-04.jpg
  7-05.jpg
  7-05.jpg

  Vizitka :Rakovnická bluegrassová skupina vznikla v roce 1983, kdy byla založena pod názvem RYCHTÁŘI nadšenými obdivovateli bluegrassu, newgrassu a akustické hudby. Muzikanti se scházeli ke zkouškám a prvním neoficiálním vystoupením ve známé rakovnické hospodě Na Rychtě. Není náhodou, že s mnohými jmény, jež se objevily na úplném počátku, ať již se jedná o Petra a Michala Elznice, Jindru Matušku a další, se setkáváme i v nynějším složení skupiny.

  Sestava:

 • Petr Elsnic - kytara, zpěv
 • Michal Elsnic - mandolina, zpěv
 • Libor Nývlt - banjo, zpěv
 • Láďa Černý - baskytara

  PRŮVAN - ŽATEC
  8-01.jpg
  8-01.jpg
  8-02.jpg
  8-02.jpg
  8-03.jpg
  8-03.jpg
  8-04.jpg
  8-04.jpg
  8-05.jpg
  8-05.jpg

  O Průvanu ani nemluvím, v sobotu výborně zahráli a Jarda byl zase nejvtipnější... Odpouštím mu i narážky na mě, stejně měl pravdu...

  A VEČER SE VŠICHNI DOBŘE BAVÍ
  9-01.jpg
  9-01.jpg
  9-02.jpg
  9-02.jpg
  9-03.jpg
  9-03.jpg
  9-04.jpg
  9-04.jpg

   

 •