logolink
ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY

tlačítko zpět
chmel

Díl 2. - Kladenský rebel Pepa Fousek


13.06.2005


Jako druhého hosta country scény Žatecké dočesné 2005 představuji Pepu Fouska. Vystoupení se uskuteční v sobotu 3.9.2005 od 16,00 hodin na country scéně v Žatci.

Kdo zná kladenského rebela Fouska, tak mi dá jistě zapravdu, že je to dobrý rebel se srdéčkem na dlani, v jehož společnosti se každý cítí moc dobře. Pepa si totiž dokáže v několika minutách získat na svoji stranu téměř každého člověka, protože z něj vyzařuje cosi, co má jen málokdo z nás: nepřekonatelné charisma.

Když jsem v roce 2003 zval na country scénu Pepu Fouska, jen málo kdo tušil, jaké pozdvižení nastane a jak výborná volba to byla. Písničkář, spisovatel a fotograf zahrál první písničku asi až po dvanácti minutách. Do té doby diváci brečeli smíchy a i na jeho manželce Jarmile bylo vidět, že vystoupení je opravdu srdečné a hodně povedené. Ještě nikdo za posledních několik let nesklidil tak obrovský aplaus, kdy diváci ve stoje děkovali za výborné vystoupení. Pepa nevystupuje často, proto jsem rád, že když jsem ho osobně a jako kamarád oslovil, našel si čas a do Žatce opět přijede.

Vystoupení se uskuteční v sobotu 3.9.2005 od 16,00 hodin na country scéně.

Josef Fousek se narodil 12.3.1939 na Kladně. Už ve 14ti letech zveřejnil ve škole na tabuli báseň "Největší však voly, dělaj z lidí školy!", zahodil tašku s učením a začal pracovat. Nejdříve v POLDI Kladno a potom jako pastevec ve Strážném na Šumavě. Po vojně opět v hutích a nakonec ve Středočeských plynárnách. Mezitím se stal se přeborníkem Středočeského kraje v boxu ve váze střední a absolvoval Lidovou konzervatoř v oboru umělecké fotografie u prof. Jána Šmoka.

První výstavu fotografií měl v roce 1965 a v roce 1979 začal pravidelně vystupovat v Semaforu a později v Divadle Jiřího Grossmanna jako host v pořadech Miloslava Šimka, která trvala až do roku 1998. Od září téhož roku vystupuje sám nebo se synem Tomášem v klubových pořadech, s kterými opakovaně navštívil i Německo, Rakousko, Švýcarsko, Austrálii, Kanadu a USA.

Nenechte si proto ujít koncert a všechny Vás srdečně zvu na toto atraktivní představení. Jedna moudrost od Pepy na závěr:

„Ze zástupu diváků nakonec zůstanou dva. Jeden, který zapláče a druhý, který tě pomluví.“

Další informace se dozvíte na oficiálním webu Josefa Fouska
http://home.att.net/~fousekjosef/index.html