ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY
I mezi kamarády muzikanty se pomlouvá !!!


11.04.2003

Myslíte, že trampská a country hudba lidi sbližuje, že hnutí založené na kamarádství a příjemné hudbě u ohníčku je idylické?
Bohužel !!!

Za pět let trvání těchto stránek jsem si nedovolil a ani nechtěl probírat vztahy mezi muzikanty žateckých country skupin. Jako všude ve vrcholné pop-music, tak i v regiónech muzikanti přichází a odchází ( viz. sk.Lochness vystřídala za své působení 38 členů). Já sám jsem v Žatci působil snad ve všem co kdy hrálo ( Paklíč, Průvan, Sešlost, Negace, Kamarádi, Lochness ), ale nikdy by mně nenapadlo kamarády pomlouvat.

Proto mě hodně mrzí, že někteří muzikanti ze sk.Průvan toto činní ať z neznalosti či snad z chamtivosti.

O co jde?

V regiónu se hraje v třech větších country klubech. U Bizona – Chomutov, Tulipán – Žatec a L.A. Louny ( momentálně činnost ukončena ).

U BIZONA – CHOMUTOV

Zde si program sestavuje majitel „Perry“. Ten po vlastním průzkumu zjistil, že na některé skupiny návštěva klesá, sestavil žebříček návštěvnosti skupin a podle něj rozdělil počet jejich vystoupení v letošním roce. Podle mého jde o klasický stav, dát lidem to o co mají zájem. Pro zajímavost velice dobře skončila sk. Album – Chomutov, která je ve své třídě českou špičkou ( proto hrají často ). Sk. Lochness, kde hraji, už na tom byla hůře a tak místo měsíčních vystoupení dostala přiděleno hrát čtvrtletně. A na jednom z nejhorších příček skončila skupina Průvan – Žatec ( a byla vyřazena ).

Vůbec to není tak Jirko Kvapile ( basa – Průvan ), že snad já, který pouze programuji webové stránky klubu jsem vás vyřadil. Pro Perryho ( člověk, který country hudbou žije, vystupují u něj sk. Cop, Nezmaři, Lehká Noha, Jíšová, Janoušek………) je zájem lidí na prvním místě, sám proto rozhoduje kdo a kdy bude vystupovat. Kde je doba polistopadová, když byli návštěvníci hladoví po tomto žánru.

Každá skupina má své problémy, ale tvrdit že Roubal „ zařídil “, že Průvan byl vyřazen je troufalé. Je třeba problémy řešit ve skupině, co třeba vlastní tvorba, Porta či Zahrada, nebo širší repertoár?

TULIPÁN – ŽATEC

Zde je situace obdobná až na základní rozdíl, že program pro majitele sestavuji já. Nikdy nepřistoupím na argument, jsme místní tak ať hrajeme víc. Každý soukromý subjekt investuje, dává do zařízení své peníze a chce mít návštěvnost a spokojenost lidí. Např.: sk.Baxon – Chomutov zde haraje 11x za rok. Proč? Protože je na ní měsíc dopředu vyprodáno a všichni jsou nadšení, stejně jako před časem ze skupiny Kamarádi – Kryry, kteří se bohužel rozpadli. Asi to bude tak, že si musíme přiznat že v Chomutově je kvalita trochu na jiné úrovni. Vím, že se teď na mně vrhnou „Žatečtí vlastenci “, ale soudný posluchač a muzikant mi dá určitě za pravdu. Samozřejmě ne každá chomutovská kapela je perfektní a špičková.

Na Tulipánu je ještě jeden základní rozdíl od Bizona, zadání je takové, aby si zde zahrálo co největší množství skupin z celé republiky. A to naplňuji ( upozorňuji zcela zdarma ) v zájmu návštěvníků klubu, vždyť čím větší spektrum žánrů a stylů poznají, tím lépe. Alespoň neskončíme jako v Lounech, kde o country není skoro žádný zájem. Do dnešní doby vystoupilo na Tulipánu okolo 32 skupin z celé republiky (např.: Plzeň, Praha, Děčín, Lovosice, Teplice, Chomutov, Kryry, Žatec…..).

A teď Jirko, statistika pro rok 2003:

 • Baxon – 11x
 • Průvan – 7x
 • Lochness – 6x
 • Album – 4x

  To jen skupiny o kterých jsem se zmínil v článku. Žádná jiná nemá vystoupení více jak vy a proto jste na druhém místě. Nevím proto nač si stěžuješ? Navíc jsem v kontaktu s vaším banjistou ( muzikant, který už něco zažil a v Žatci i dokázal ) a doporučoval jsem vás kde jsem jen mohl. Jistě vidíš že ani Lochness, kde hraji nevystupuje častěji a o zmiňovaném Albumu už ani nehovořím…

  L.A. – LOUNY

  Ani po pěti měsících se v Lounech country nechytlo a od 1.dubna se country nehraje. Stejně jen připomenu, že jste měli plánováno sedm vystoupení a Lochness pět. Bohužel už se neuskuteční.

  Abych neurazil jiné kluby tak se jen zmíním, že informace o CHMEL – Žatec, DON DIEGO – Chomutov nemám a jiné kluby neznám.

  Je mně líto a moc mě mrzí, že tento problém řeším tímto způsobem, ale proti pomluvám se nedá bojovat jinak.

  frankie

 •