ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY




Trampská porta přivítá rekorní počet kapel


11.06.2004

Největší porce muziky v historii včetně řady hvězd české folkové a trampské hudby a navrch překvapení v podobě nově opraveného a útulného areálu letního kina - to vše čeká návštěvníky letošní Trampské porty. Třicátý sedmý ročník nejstaršího hudebního festivalu na severu Čech se koná v Ústí nad Labem.


Na dvou galavečerech se obecenstvu představí půldruhé desítky renomovaných kapel včetně hlavní hvězdy, zpěváka Pavla Bobka, a soutěžní část přehlídky nabídne divákům ještě dvakrát tak velké startovní pole účinkujících, kteří se poperou o tradiční ceny - autorskou, interpretační a diváckou Portu.
"Návštěvníci o ně letos neuvidí bojovat šestnáct jako loni, ale hned dvacet sedm kapel z celé republiky i ze Slovenska. Proti minulým ročníkům jsme totiž pozměnili pravidla soutěže. Dosud postupovala většina skupin na sobotní finálové klání z regionálních kol a doplnila je trojice, kterou porota vybrala při ústeckém pátečním vystoupení kapel, jež se v krajských kolech umístily na druhém místě. Porotci je tak slyšeli hrát dvakrát a možná tím i byli trošičku ovlivněni, protože v poslední době až nápadně často vyhrávali Portu právě tito náhradníci. Letos se proto bude celé semifinále konat přímo tady, aby měly všechny kapely stejnou startovní čáru," vysvětluje největší změnu přehlídky Ivana Horká z pořádajícího Kulturního střediska města Ústí nad Labem.
Přináší to i další výhodu - hudba se vydá do města, přímo mezi jeho obyvatele. Aby se všichni účinkujícíc stihli porotcům představit, budou rozděleny do dvou semifinálových skupin. Jedna bude hrát jako obvykle na terase Domu kultury chemiků, druhá na Lidickém náměstí. Souboje o postup do večerního finále poběží na obou místech v sobotu od 9 do 13 hodin, severní Čechy budou zastupovat českolipský Porcelán a litvínovská Kvinta.
Finálové boje přijdou na řadu v půl čtvrté odpoledne, tentokrát už v letním kině. Lidé se tu mohou posadit na zbrusu nové lavičky, procházet se po upraveném lesoparku a na opravené scéně v kombinaci dřeva a betonu sledovat muzikanty, kterým pro změnu slouží po dlouhých letech zkulturněné zázemí pod jevištěm.
Už v pátek 11. června bude tomu všemu předcházet první ze dvou galakoncertů, na němž se od 19 hodin v Domě kultury chemiků představí například Miki Ryvola a kapely Nezmaři, Náplava či Zlatý orel. Sobotní program zahájí ještě před finálovou soutěží Vlajka, trampská hymna, kterou letos zazpívají v doprovodu kapely Pacifik členové Ústeckého dětského sboru.
Vyhlášení výsledků doplněné o každoroční volbu Miss Porta přijde na řadu krátce před osmou večerní a pak už bude pódium patřit hlavním hvězdám večera - zpěvákovi Pavlu Bobkovi, kapelám Hop Trop, Fešáci, Harvestri, Steamboat Stompers či Zelenáčům Mirka Hoffmana.
Pořadatelé stejně jako v předchozích letech mysleli i na to, že Trampská porta se kryje s volbami. Všichni účinkující, porotci i návštěvníci mají možnost hlas svým favoritům mezi kandidáty na poslance evropského parlamentu vhodit do urny v budově Obchodní akademie v nedaleké Pařížské ulici.
 
Trampská porta 2004
pátek 11. června
15.00 nesoutěžní vystoupení semifinalistů na terase Domu kultury
19.00 Trampský potlach v Domě kultury - zahrají Nezmaři a Miki Ryvola, Tempo di vlak, Náplava, Tuláci, Zlatý orel, uvádějí Tony Linhart a Mirek Černý
 
sobota 12. června
9.00 semifinále soutěžních kapel na terase DK a na Lidickém náměstí
15.30 zahájení Trampské porty v letním kině a finále 12 nejlepších kapel
19.30 vyhlášení výsledků, koncert vítězů a volba Miss Porta
20.03 galakoncert - zahrají Kapitán Kid, Pacifik, Hop Trop, Pavel Bobek, Zelenáči Mirka Hofmanna, Fešáci, Steamboat Stompers, T.E. Band, Harvestri, uvádějí Petr Novotný a Jindřich Štáhlavský
 
Vstupné: pátek 80 Kč, sobota 100 Kč, permanentka 120 Kč, děti do 15 let 20 Kč