logolink
ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY

tlačítko zpět
chmel

CD Stráníci a přátelé - Písničky, které máme rádi


10.10.2005


V pátek 7.října 2005 úderem 15.00 hodiny jsme začali natáčet první základy na nové CD Stráníků a přátel - Písničky, které máme rádi. CD natáčíme s laskavým svolením bratrů Samsona a Budvárka Lenků ve studiu Jumbo v Tymákově.

CD by mělo obsahovat cca 14 skladeb, z toho 7 hobousáren, 1 Linhartovka, 1 Daňkovka, 1 Čekalovka, 1 ze Semaforu a když Pánbůh a OSA dá 3 Peterpaulmarovky.

Samozřejmě, že se neobejdeme bez hostů a muzikantů, kteří jsou ostatně spřízněné duše jmenované muziky, kterou mají stejně rádi jako my. Jmenovitě, Honza Vyskočil (Bob a Bobci,Střepy) – uke banjo,kontrabas, Renda Ježek Kříž (Bob a Bobci,Stráníci) – kytara,zpěv, Míra Ošanec (na volné noze, sdružení Stráníci a Míra Ošanec) – kytara, zpěv, Tomáš Anťa Kuncl (Stráníci,na volné noze) – el.basa, Vojta Zícha ( na volné noze, Druhá míza) – banjo, Jirka Kutík (na volné noze a stálý host Stráníků) – foukací harmonika, Věrka Teršípová (Bob a Bobci) – příčná flétna, Roman Pašek (ZDARR) – klárinet,saxofon a jako exkluzivní host Wabi Daněk – zpěv.

Všichni tito lidičky se budou pod režíjním dohledem mým a Jirky Budvárka Lenka podílet na vzniku tohoto CD. Přátelé držte nám palce a těšte se stejně, jako my. Přídavkem pár prvních záběru ze studia.

Luboš Stranďa Stráník