logolink
ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY

tlačítko zpět
chmel

Wabi Daněk vystoupí na Žatecké dočesné


15.08.2011


Wabi Daněk Nikoli poprvé zahraje na Country scéně Žatecké Dočesné Wabi Daněk. Trampský až folkový písničkář, který je ovšem populární i u lidí, kteří o hudebních žánrech nic nevědí. Poznávacím znamením je příjemný baryton a písničky jejichž zdrojem jsou životní prožitky a zkušenost. Taky byste mohli říci zahraj mi a já ti povím, co jsi četl, případně poslouchal.

Jejich názvy mluví za vše a jen z nich by se dal sestavit Wabiho životopis včetně roku narození. To se přihodilo jeho rodičům roku 47 a o 18 let později byl z chlapce vyučený zámečník se vztahem k přírodě a hudbě, která se tam hrává a odtamtud pochází. Jeho životní peripetie by i vzhledem k ročníku 47 vydaly na obsáhlý životopis a bylo by to hodně zajímavé čtení.

Ty hudební zahrnují hraní se Sokolovskými Plížáky, vítězství v interpretační soutěži a druhé místo na Portě za písničku Tommy už v roce 1971, hraní v Gottwaldovské Rose a píseň která byla původně zamýšlena jako znělka pro tuto kapelu a stala se jeho největší peckou a na čas i neoficiální trampskou hymnou.

První sólové vystoupení jako písničkáře, přechod na profi dráhu, první dvě desky v osmdesátých letech, nějaké ty autorské porty…Bylo by toho dost, ale nejvíc ze všeho jsou všechny ty koncerty, z nichž lidé odcházejí dobře naladěni po zhruba devadesáti minutách jeho hraní a zpívání.
Mimo psaní písniček se baví i humornými až ulítlými básničkami v nichž se objevují města, kde hrál. Má i dvě pro Žatec a možná je dá k dobru. Mezi jeho významné počiny lze zařadit i desku Nech svět, ať se točí dál, na níž nazpíval písničky, které složil veřejnosti málo známý Miroslav Skunk Jaroš. Nejznámější z nich je Montgomery.

V současné době jezdí se svým kamarádem Miroslavem Dvořáčkem, brilantním to kytaristou a šprýmařem a jejich koncerty pak jsou nejen útokem na city ale i na bránice.

Pokud tedy nejste zrovna rockovým fanouškem a nezláká vás Progres 2 na hlavní scéně, nechte se dobře naladit od Wabiho Daňka. Je v tom mistr svého oboru.

Kde: Country scéna

Kdy: 2. 9. cca 21:30

Jiří Navrátil

!