logolink
ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY

tlačítko zpět
chmel

Country scéna Dočesná 2007 - program


22.03.2007


POZOR, POZOR, POZOR - jako první přináším program " COUNTRY SCÉNY " ŽATECKÉ DOČESNÉ 2007. Program je definitivně domluven a v dnešních dnech probíhá uzavírání smluv s účinkujícími.

Letošní 50.jubilejní dočesná na country scéně bude opravdu reprezentativní. Po měsících intenzivní práce se mi podařilo zabezpečit program, který se hemží tím nejlepším co lze na naší country scéně vidět. Kdo z nás si někdy nezazpíval písně Greenhorns ( Když náš táta hrál, Oranžový expres, Blues folsomské věznice…), nebo Rangers ( Teče voda, Pojď ven, Zvedněte kotvy…) ? Když jsem se v roce 1977 učil hrát na kytaru a kontrabas, tak písně ( U tří louží a Zrádné banjo ) skupiny KTO zněly už pár let u všech táboráků a to ještě nikdo netušil, že budou spolupracovat s Waldemarem Matuškou.

Program country scény se pro Vás snažím připravovat už skoro 10 let, ale nikdy jsem toto poslání nedělal radši jak letos. Konečně jsem mohl sestavit ( Díky schopnosti vedení divadla zabezpečit příslušné finance…,) program, který je má „SRDEČNÍ ZÁLEŽITOST“. Příjemné hudební zážitky přeje

František „frankie“ Roubal

Pátek jsem koncipoval, jako přehlídku toho nej v našem regiónu a sobotu spíše ve stylu legend, které znají všechny věkové generace.

PÁTEČNÍ BLOK REGIONÁLNÍCH KAPEL

PÁTEK 31.8.2007

 • 18,00 Limonádový Gin & TFC - Žatec
 • 19,00 Lochness - Žatec
 • 20,00 Album - Chomutov
 • 21,00 Wydle - Děčín

  SOBOTNÍ PŘEHLÍDKA - LEGENDY ČESKÉ FOLK&COUNTRY

  SOBOTA 1.9.2007

 • 13,00 Jitka Vrbová a Standa Chmelík
 • 14,00 Pacifik
 • 15,30 KTO - Kamarádi táborových ohňů
 • 17,00 Nezmaři
 • 18,30 Rangers ( Plavci )
 • 20,00 Greenhorns & Honza Vyčítal
 • 21,30 Průvan


  GREENHORNS
  V roce 2005 oslavili Greenhorni svoje "čtyřicátiny" slavnostním koncertem a současně pokřtili i své v řadě již 24. album "Těm, kteří tu už nejsou". V repertoáru Greenhornů najdou posluchači nejen písně, které zlidověly u táboráků - jako "Blízko Little Big Hornu", "Když náš táta hrál", "Na Vánoce ráno", "Honzův song", "Červená řeka" - ale i mnoho pozdějších jako "Battledress", "To tenkrát v čtyřicátém pátom" v podání malíře-humoristy a textaře Honzy Vyčítala. Greenhorns je skupina, která již čtyři desetiletí tvoří nepostradatelnou součást české country music . Od té doby skupinou prošlo mnoho muzikantů. Jejích výčet přenechme encyklopediím, ale vzpomeňme alespoň Michala Tučného, Josefa Šimka, Tomáše Linku nebo Mirka Hoffmanna jejichž songy se staly zlatým fondem české country music.

  RANGERS
  V roce 2006 se původní členové kapely Honza Vančura a Mirek Řihošek společně s Maxem Presserem (člen Rangers od roku 1999) se rozhodli nenechat Rangers zaniknout. Po dohodě s dědici ochranné známky Rangers, rodinou Milana Dufka, dávají dohromady nové složení Rangers , s cílem autenticky připomenout nejslavnější éru legendární kapely. Odcházejí Jiří Kaleš, Jan Podjukl a Luboš Řehák. Nahrazují je multiinstrumentalista a zpěvák Karel Macálka (dlouholetý člen kapely Vlasty Redla) a kontrabasista a zpěvák Dušan Reichmann.

  KTO
  Skupina KTO před časem oslavila čtyřicet let umělecké činnosti. Od roku 1973 exlusivně spolupracuje s Waldemarem Matuškou. KTO má také vlastní koncertní repertoár. Skupina hraje americkou country i trampské písně a ve svém programu sází na humor a dobrou pohodu.

  PACIFIK
  Když nečekaně odešel Pepa Blažejovský, škarohlídi říkali, že teď to Pacifik zabalí a bylo také dost těch, kteří mu drželi palce. Po čase se našel kytarista, kterému styl Pacifiku seděl. Tím Byl František Nedvěd mladší, syn našeho dobrého kamaráda a kolegy z branže. „Život jde dál a jsme opět čtyři. Spíš by se dalo říct, že je nás dneska pět. Pepa Blažejovský totiž jezdí stále s námi. Ve vzpomínkách i v písních. Ale to už jsme přímo v současnosti. Náš staronový rychlovlak míjí nádraží i nádražíčka. Míjí samoty, projíždí tunely a hrabe se vzhůru klikatým údolím. Nad tratí má nejraději modrou oblohu. A vy mu nezapomeňte na cestu zalomit palec!“

  JITKA VRBOVÁ
  Krása, smysl a trvalost jsou vlastnosti písní Jitky Vrbové. Přidává k tomu duši, oduševnění, to sametově něžné, v čem se poznává a projevuje láska. Hlas a písně Jitky Vrbové jsou sestry krásy, synové smyslu a děti trvalosti, jsou výrazem obdivu k romantice mládí, lásky k české zemi a k řece Sázavě, jsou zdrojem u pramene touhy, kterou mají mladí, a ozvěnou stesku, který poznává člověk s uplývajícím časem. Jsou to písně mládí, touhy a jejího naplňování i pomíjivosti, která nás leká i těší. Písně Jitky Vrbové konejší a povzbuzují. Není nic, co by zpěvák svými písněmi mohl víc. Arnošt Lustig

  NEZMAŘI
  Skupina Nezmaři je charakteristická vícehlasým vokálem s doprovodem akustických nástrojů. Její repertoár tvoří převážně vlastní písně ale i světová folková klasika. Každoročně odehrají přes sto koncertních vystoupení po celé ČR a Slovensku. Mají stálé publikum ve všech větších městech republiky. Za léta aktivního koncertování posbírali všechna ocenění, která se v tomto žánru udělují. Kromě plzeňských Port jsou také držiteli dvou Zlatých klíčů. Tato prestižní cena se uděluje pro nejlepší skupinu roku v kategorii Folk&Country. Na svém kontě mají 11 samostatných CD. V současné sestavě jezdí s koncertním programem ve kterém zazní i písničky z jejich posledního CD . Posluchači si tak s nimi mohou během jednoho koncertu zazpívat písničky ze všech období kapely od historie až po současnost.