logolink
ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY

tlačítko zpět
chmel

Dočesná 2008 na country scéně


25.08.2008


Kalandra memory band Vrcholem letošní sklizně chmele bude dnes již legendární a pravidelná akce s názvem Žatecká Dočesná. Ta se tentokrát uskuteční ve dnech 5. a 6. Září. Dočesná v Žatci je oslavou chmele a produktů z něho vyrobených. V letošní roce se uskuteční již 51. ročník, který bude pořádán s několika změnami.

Návštěvníci, kteří přijdou do prostoru centra Města Žatec mohou zhlédnout opět velice zajímavý program. V pátek začne oficiální program od 18:00 hod. V sobotu pak bude zábava pokračovat od 11:00 hod. až do pozdních večerních hodin. Postupně se zde představí například Lenka Filipová, Věra Martinová, Ondřej Havelka, Roman Dragoun, Jaroslav Uhlíř, dále pak skupiny Maduar, Horkýže slíže, Škwor, Chinaski, GuloČar, G-Point Hunters (Skvělý taneční mix v podání Romana Holého, Matěje Rupperta a Terezy Černochové), Nightwish revival a mnoho dalších.

Zajímavostí bude určitě projekt Michala Pavlíčka, který se zde představí s novým projektem hned ve třech podobách. V první části představí se svou kapelou ve složení Miloš Meier a Martin Ivan své nové CD. S kytaristou Rene Ryparem a Tomášem Varteckým a zpěváky Tomášem Hájíčkem a Miroslavem Imrichem zároveň oživí i v několik rockových jamech ducha oblíbeného hudebního televizního pořadu Na kloboučku. V druhé části se s Pavlíčkovým triem objeví jako hlavní protagonisté Bára Basiková a Roman Dragoun a zavzpomínají na éru dávných Stromboli. V třetí části se k nim přidá společně s dívčím sborem Brécy i 65člený dechový orchestr Koletova hornická hudba a v netradičních úpravách a svérázných interpretacích Viléma Čoka, Miroslava Imricha, Tomáše Hájíčka, Václava Noida Bárty zazní známé písně Pražského Výběru i BSP.

Novinkou letošní Dočesné bude historická scéna, která bude umístěna v Dvořákově ulici u Městského divadla Žatec, které je také hlavním pořadatelem této akce. Svou účast již potvrdilo více než 20 pivovarů z celé ČR i ze zahraničí.

COUNTRY SCÉNA - Autobusové nádraží
( pouze pátek jak jsem psal v předešlém článku)

  • 18:00 Průvan ( Regionální country skupina )
  • 19:30 Petr Kalandra Memory Band ( Vzpomínka na legendu českého blues )
  • 21:00 Věra Martinová ( První dáma country music )
  • 22:30 Lochness ( Folk-rocková kapela ze Žatce )