logolink
ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY

tlačítko zpět
chmel

Country scéna letos nebude...


14.04.2008


Dočesná se letos bude muset obejít bez oblíbené scény v žatecké divadelní zahradě. Návštěvníkům se to nelíbí....s tímto titulkem vyšel dne 4.4.2008 článek v Deníku Lučan

Bohužel má redaktor pravdivé informace, rád bych dodal pár poznámek. Program Dočesné už připravuji hezkých pár let a je smutné, že naši radní nevzali v úvahu několik drobných skutečností:
  • účinkující se v podstatě nasmlouvávají už od ledna, takže jsem v situaci, kdy musím rušit dohodnutá vystoupení a to pro jméno Dočesné není dobrá vizitka
  • hlavní scéna bez laviček neumožňuje klidné posezení a odpočinek v příjemném prostředí jako u divadelní zahrady. Naproti tomu country scéna, pro věkovou generaci která tuto hudbu poslouchá přímo nabízela
  • není dost peněz na dokončení úprav divadelní zahrady? Projekt byl velkoryse koncipován a nabízel hodně nadstandardní prostředí. Nebylo ale možné proinvestovat alespoň nutné finance na protipožární a bezpečnostní opatření? Prostě celý projekt rozfázovat.
  • navíc zahrada by mohla sloužit pro dechovkové festivaly, rockové koncerty, mítinky politických stran, velikonoční a vánoční trhy, svatby a jiné komerční aktivity, přitom v klidném a prakticky odhlučněném prostředí. O promítání letního kina nemluvě.
  • vyhnat folkaře, děti a rockery na „autobusák“ ( na jednu kupu ), nepřináší zkvalitnění Dočesné, na které si zvykli jezdit lidé z celého Československa.

František "frankie" Roubal


Dočesná na country scéně 2007 (plná divadelní zahrada !!!???!!!) - Nezmaři

Původní článek Hynka Dlouhého:

Jedenapadesátá žatecká Dočesná se bude muset obejít bez jedné ze scén. Tradiční country scéna v divadelní zahradě nebude. Důvod? Město do místa nechce investovat peníze.

Country scéna fungovala v divadelní zahradě několik let. Tato část Dočesné v tomto prostoru měla neopakovatelnou atmosféru. Byla velmi oblíbená, návštěvníci se tam při dobré hudbě bavili dlouho do noci. Letos asi zmizí. „Dočesná v divadelní zahradě probíhala na pozemku, který nebyl zkolaudován. Město bohužel nechce do tohoto projektu investovat, takže country scéna tam již nemůže být," potvrdil Martin Veselý, ředitel žateckého divadla, které má Dočesnou na starosti.

Vedení města tvrdí, že na zrekonstruování zahrady nemá peníze a že chce také snížit počet scén při Dočesné. Radní neobměkčil ani fakt, že s koncem country scény se vytratí také jedinečná atmosféra tohoto místa při slavnostech. „Finanční nároky na přestavbu zahrady jsou vysoké, město na ně v tuto chvíli nemá. Country scéna bude částečně sloučena s rockovou na autobusovém nádraží," sdělil Erich Knoblauch, starosta Žatce.

I o scéně na autobusovém nádraží se ovšem bude ještě jednat. V současnosti se tam opravuje hotel, stavět se bude i na místě bývalé Střelnice. Mís¬to tak teď spíše připomíná staveniště, ne prostor pro jednu ze scén Docesné. Sloučení scén potvrdil i ředitel divadla, podle něj to ale není dobré. „Pravděpodobně to dopadne tak, že v pátek asi od šesti do půlnoci bude na autobusovém nádraží country, v sobotu dopoledne pak dětská scéna a odpoledne a večer rocková scéna," řekl Martin Veselý s tím, že si myslí, že pryč bude jednak jedinečná atmosféra místa u divadla, a také by snížení počtu scén mohlo přinést organizační problémy. „Lidé si nebudou moci odpočinout na jiných scénách, budou pořád uzavřeni na náměstí," myslí si.

Proti rušení country scény se vyslovili také všichni lidé v minianketě, kterou Deník uspořádal. Bylo jim například líto, že už nenasají během Dočesné krásnou atmosféru menšího pódia nebo že si nebudou mít kde oddechnout. Někteří dokonce kvůli country scéně na Dočesnou jezdili...(dále skráceno)

Hynek Dlouhý - Deník Lučan