logolink
ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY

tlačítko zpět
chmel

Vzpomínka na Petra Kalandru


05.08.2008


Kalandra memory band Když před 13 lety prošel Petr Kalandra svou nebeskou branou nechal tady dole písničky které zpíval a naučil nás poslouchat.

Když se někde sejde pár příznivců a pamětníků jeho muziky a zároveň muzikantů, zazní nějaké věci z jeho repertoáru. Takoví příznivci se sešli i v  nedalekém Mostě a vznikla z toho partička která si  už nehraje jen pro sebe, ale s Kalandrovým repertoárem veřejně vystupuje. Říkají si Petr Kalandra Memory Band. Dali se dohromady teprve před třemi roky ale už stačili vejít v obecnější známost.
Hrají v ní vesměs zkušení regionální folkoví matadoři z litvínovské skupiny Kvinta, mostecký písničkář a textař pop music Míra Kuželka, mostecký herec Petr Batěk či např. Ukrajinský foukací  harmonikář s vzezřením Ramba.
Jejich repertoár netvoří jen písně z období Blues Sessionu ale i písničky starých Marsyas či ASPM.
Dokonce si otextovali česky i některé skladby které Kalandra hrával jen v originále. Tak přišla na svět třeba další česká verze textaře věčně inspirující Dylanovy Maggies Farm
Jejich vystoupení bude určitě zajímavé pro nás kteří jsme měli možnost na jaře v Žatci slyšet jejich profesionální kolegy znovuobnovených Blues Sessionu.
Budeme se těšit a necháme se překvapit folkujícími a bluesujícími Mostečany a  Litvínovany.

Jiří Navrátil