logolink
ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY

tlačítko zpět
chmel

Na dočesné 2010 - Alan Mikušek


30.07.2010


Alan Mikusek & frankie Na slovenské rockery už jsme si na dočesné zvykli, ale slovenské country je do Žatce importováno poprvé. V pátek večer na country scéně zazpívá slovenská country star první velikosti Alan Mikušek.

Alan Milušek je trnavský rodák s hudebním nadáním zděným po předcích. Jeho skutečná hudební kariéra začala koncem osmdesátých let v country skupině Podkova. Od roku 1993 je na sólové dráze, když už předtím nahrál své a zároveň i slovenské první sólové country album. Od té doby pravidelně přibývají další alba, koncerty a fanoušci. Alan se stal pojmem nejen na Slovensku ale  i v Čechách, zemi country zaslíbené. Tento countryový písničkář se drží spíše romantičtější polohy country, přičemž to neznamená, že by hrál nějaké „cajdáky“. Jeho kapela pěkně šlape a někdy z toho bývá dilema, zda poslouchat nebo se poddat rytmu. Ať tak či tak prodělat nelze…

Velkým mezníkem v jeho hraní bylo seznámení se Michalem Tučným což vyústilo ve společný duet a další plány na společné hraní. Na to již bohužel nedošlo, ale od Michala se lecčemu přiučil. V roce 97 si jej z nabídky předskokanů při svém pražském koncertě vybral sám Johny Cash. Alan Mikušek spolupracuje a hraje s mnoha českými folk i country muzikanty.

Folk& country „Made in Slovakia“ a ještě k tomu live je pro nás v Čechách a zvláště na jejich Slovensku vzdálenější straně velkou neznámou a tak pro příznivce tohoto žánru bude jistě zajímavé porovnat a ochutnat.

 

Jiří Navrátil