logolink
ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY

tlačítko zpět
chmel

Country scéna 2009 - Pepa Nos


03.08.2009


Pepa Nos  -  ilustrační foto Žatecká Dočesná, je už léta známá tím, že mívá svou country scénu. Country scéna zažívala slavnější časy než dnes a to v časech kdy mívala svůj vlastní prostor.

Naposledy našla útočiště  v divadelní zahradě a to útočiště jak se patří. Bohužel nebylo jí přáno a dnes ji najdeme na Autobusovém nádraží. Nezbývá než doufat že nesedne na nějaký autobus a neodjede definitivně. Ani tak ale příznivci Folk & country nepřijdou úplně zkrátka. V 18 hodin zahájí žatecká folkrocková jistota Lochness. Po ní přijde folkový veterán a svéráz Pepa Nos, vrcholem večera pak, hlavně pro příznivce country budou Taxmeni. Všechno potom uzavře a provětrá další žatecký spolek Průvan.
Pepa Nos to je folková legenda, muž který patří do folkové generace písničkářů sedmdesátých let. Pamatuje hraní na Karlově mostě i nepovolené koncerty na zapřenou. I zákaz činnosti jako podmíněný trest v osmdesátých letech který si vysloužil svým zpíváním. Jeho lepší tvorba pochází jistě z období totality např popěvek "Agent Sí Aj Ej". "Já jsem agent Sí Aj Ej jsem nebezpečnej a jsem zlej" a dále pokračuje "mám vysílačku v nosní dírce a kulomet skrytej v sirce". Ani s tak angažovanou písní ovšem u komunisty neuspěl.
Je autorem geniálního verše Lidská blbost nezná mezí, blbost ta je stále březí...Svým šoumenstvím, kterým se zjevně baví poněkud škodí svým písním, ale jinak čas strávený s Pepou Nosem je pořádná rozcvička pro bránice i inspirace k zamyšlení.

Jiří Navrátil