logolink
ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY

tlačítko zpět
chmel

Jakub Smolík – zpěvák a hitmaker


03.08.2009


Karel PLíhal - foto 1.DFK ŽATEC Kolem čtvrté hodiny by příznivci a hlavně příznivkyně romantických melodií pop-country zpěvák Jakuba Smolíka měli stát na předem zaujatých pozicích.

Budou si moci na živo poslechnout zpěváka jež se za 30let svého vystupování stal hvězdou českého country popu stejně tak, jako jeho neméně slavná kolegyně Martinová. Jeho písně zní v prestižních rozhlasových hitparádách, nechybí v televizích všeho druhu snad s výjimkou mladě zaměřeného Óčka. Je to zpěvák pro střední a starší generaci milovaný převážně ženami. Jeho mladistvý vzhled tomu sic nenapovídá ale na pódiích se jako profesionál pohybuje už 30 let. Svůj prví hit Až se ti jednou bude zdát napsal a natočil již v roce 1986. Má za sebou studia na Ježkově konzervatoři, roli frontmana rockových kapel počátkem osmdesátých let a spolupráci s velkým impresáriem socialistického popu, Petrem Hannigem, po boku nadějné zpěvačky Lucie Bílé….

Od té doby uplynula už spousta let, Jakub Smolík, se stal pop hvězdou první velikosti, ačkoli stále vystupuje jako country zpěvák. Líbivé melodie, volné tempo, romantické texty převážně o lásce – jak jinak - to je jeho poznávací znamení a hlavní deviza. Nic víc nic míň. Takhle to mají jeho fanoušci rádi a přesně toho se dočkají v sobotu kolem čtvrté na hlavní scéně před radnicí.

Jiří Navrátil