logolink
ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY

tlačítko zpět
chmel

Naďa Urbánková v kufru plném evergreenů


04.04.2013


Jaro je v Městském divadle Žatec nakloněno pamětníkům. Po těch rockových si přijdou na své i vyznavači převážně československého popu. V Pondělí 15.4 od 19:00 vystoupí v Žatci skupina Jitka Band s pořadem Kufr plný evergreenů.

Skupina Jitka Band se zpěvačkou Jitkou Dolejšovou, klávesistou a kytaristou Ivanem Smetanou, trombonistou Ivo Fröhlichem a trumpetistou Zdeňkem Honsů, není ani slavná ani velká ale sází na osvědčený repertoár. Ten sestává z lidovek až zlidovělých písní, československého popu 60 – 80tých let, z písní zahraničního původu, na rozdíl však od těch z repertoáru např. Zicha, Gotta, Zagorové, Černocké či Simonové, zpívaných v původním jazyce. V hudebním klobouku mají i něco country. Repertoár skupiny lze najít na adrese. http://tinyurl.com/regius Manažerka a zpěvačka Jitka Dolejšová si připravila navíc jeden velký pěvecký trumf. Přiveze s sebou hosta vzácného a milého - zpěvačku Naďu Urbánkovou. Naďa Urbánková se v poslední době objevovala v televize spíše v reklamě na kosmodisk než jako zpěvačka, ale zpívat nezapomněla. V současné době zpívá se skupinou Bokomara a kdekoli se toto neuvěřitelné spojení folkařů a oblíbené popové zpěvačky objeví, sklízí zpěvačka ovace i od generace, jíž by mohl být babičkou.

Naďa Urbánková

Pěti násobná zlatá slavice

Naďa Urbánková byla svého času tak populární, že se jí podařilo získat pět Zlatých slavíků v řadě. Od roku 1972 do roku 1977 nepřetržitě byla královnou československého popu. Většina jejích tehdejších hitů pochází ze Semaforu, kde hrála a zpívala texty Jiří Grossmana či Jiřího Suchého. Tam se dostala z Laterny Magiky. Díky Jánu Roháčovi, který si ji vybral do filmu „Kdyby tisíc klarinetů“. Později byla hvězdou Country beatu Jiřího Brabce. S ním měla tu čest vystupovat na Festivalu Country Music ve Wembley (Londýn) a o rok později dokonce v Nashvillu. V osmdesátých letech zpívala s Orchestrem Václava Hybše, ale své slavičí hity již nepřekonala. V roce 1990 se provdala do Švýcarska a odmlčela se na čas úplně. Nyní se ale vrátila zpět ke zpěvu a veřejnému vystupování.

Chcete - li si zavzpomínat, zazpívat, prostě pobavit se, neměli byste chybět v pondělí, 15.4 v 19:00 hod v hledišti Městského divadla Žatec. Regius Band a Naďa Urbánková budou hrát a zpívat jen pro vás. Např. Závidím, Drahý můj, Tobě náležel čas. Svatební průvod a mnohé jiné.

Autor: Jiří Navrátil

Na stránce ZATECKECOUNTRY v sekci DISKOGRAFIE se můžete podívat na diskografii Naďi Urbánkové a skupiny J.Brabce.

Vstup ZDE.