Nastavení FTP klienta a stažení souboru

Total commander pořídíte ZDE

Zde je popis instalace Total Commanderu

Správce FTP připojení

Klikněte na "Síť - FTP Připojit se..." nebo použijte klávesovou zkratku Ctrl+F. Zobrazí se vám okno FTP správce připojení, kde máte rychlý přehled o vašich nadefinovaných připojeních k jednotlivým serverům.Nadefinování nového připojení

1.    V dalším kroku klikněte na tlačítko "Nové připojení...", zobrazí se vám okno s nastavením nového připojení. 

2.    Do pole "Relace" uveďte název svého připojeni, je na vás jak své konkrétní připojení pojmenujete, úplně jedno co např. VÝMĚNA MP3 - FRANKIE

3.    Do pole "Hostitel" napište název FTP serveru, např. 52784.w84.wedos.net  

4.    Dále je nezbytné vyplnit "Jméno uživatele" a "Heslo".  Ke spolehlivé funkci doporučujeme zapnout pasivní režim přenosu. Klikněte na "OK" a vaše nově nadefinované připojení se zobrazí ve správci FTP připojení.


Připojení na FTP prostor

Klikněte na tlačítko "Připojit". Provede se připojení na FTP server a v levém nebo pravém okně  ( kde je momentálně kurzor ) se vám zobrazí soubory, které tvoří obsah serveru z kterého stahujete např. písničky v mp3. 

Přenos souborů

Zvolte které soubory chcete přenést (skopírovat si) (pokud podržíte klávesu Ctrl, tak můžete myší vybrat více souborů najednou) a jednoduše je přetáhněte ze složky na FTP serveru k sobě na disk, který je v druhém okně commanderu (nebo použijte klávesu F5). Zahájí se přenos souborů, soubory se zkopírují.